اخبار
رونق تولید در 33 واحد صنعتی با اخذ تسهیلات سرمایه در گردش (با ظرفیتهای مختلف به چرخه تولید برگشتند)
ابطال جوازهای تاسیس با پیشرفت فیزیکی صفر
قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه در شهرستان پاکدشت ۱۰ هزار تومان (طبق مصوبه کمیسیون و نظارت)
فراخوان بزرگداشت روز صنعت و معدن و تقدیر از واحدهای نمونه استان تهران، www.teh.mimt.gov.ir
دریافت تسهیلات جهت طرحهای نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی
دريافت انواع ضمانتنامه - اخذ تسهيلات در سايت بهين ياب

 

معرفی اداره صنعت ، معدن و تجارت پاکدشت

 

شهرستان پاكدشت در جنوب شرقي تهران و در مسير محور بزرگراه امام رضا(ع) وسعتي معادل 750كيلومتر مربع از مساحت استان تهران را به خود اختصاص داده است.
اين شهرستان كه از سه بخش مركزي و شريف آباد و فرون آباد تشكيل شده ، از شمال به كوههاي البرز و دماوند، از غرب به تهران و ري ، از جنوب به بخش مركزي شهرستان ورامين و شهر قرچك و از شرق به استان سمنان و شهرستان گرمسار محدود ميشود.
پاكدشت از نظر آب و هوا گرم و نيمه خشك بوده ولي قسمت هاي شمالي آن به دليل وجود ارتفاعات معتدل است.
اگر شما به گل و گياه علاقه مند هستيد ، فرصت سفر به پاكدشت را هرگز از دست ندهيد.
مردمان اين شهرستان با بهره گيري از نعمتهاي خدادادي نظير آب رودخانه جاجرود، اقليم مناسب و خاك حاصلخيز پرورش گل و گياه را به عنوان يك شغل اصلي انتخاب كرده اند و امروزه نقش عمده اي در بازار گل و گياه داخل و حتي خارج از كشور دارند.
وجود بيش از 50 اثر تاريخي و مكان گردشگري، باغات و گلخانه هاي پرورش گل و گياه ، روستاي هدف گردشگري توچال و ميراث معنوي عشاير پاكدشت، اين شهرستان را داراي چشم اندازي خوب در عرصه گردشگري كرده است.
طبق اظهارات پژوهشگران بسياري از روستاهاي پاكدشت نامهايي باستاني دارند و به همين لحاظ اين شهرستان از نظر باستان شناسي داراي اهميت ويژه اي است.
همچنين تحقيقات باستان شناسي نشان داده است كه پاكدشت از لحاظ سابقه ي سكونت بشر ، يكي از مراكز مهم تمدن ايران بوده و به طوري كه اين دشت ، تاريخي كهن را در دل خود جاي داده است.

 

 

اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان پاکدشت در 1378 سال تاسیس گردیده است.

از بدو تاسیس با بکارگیری نیرویهای زبده و آموزش دیده در رسته های بازرگانی داخلی – بازرگانی خارجی و نظارت و بازرسی فعالیت خود را آغاز نموده و تا کنون در تمام عرضه های اقتصادی با بکارگیری شیوه های نوین و با توجه به آموزشهای علمی و عملی به تجربیات این اداره افزوده است.

اداره صنعت،معدن و تجارت بر اساس ضوابط ابلاغی نظارت و کنترل و تثبیت قیمتها را در راستای سیاستهای ابلاغی دولت بر عهده دارد.

یکی از بازوهای اجرایی ادارات بازرگانی در کنترل سطح بازرگانی بکارگیری تشکلات و نهادهای مردمی و اتحادیه های صنفی است.

بر اساس قانون نظام صنفی تشکیل اتحادیه که بر عهده اداره بازرگانی در شهرستان است با تشکیل این اتحادیه ها کلیه امور مربوط به صنوف وابسته بر عهده آنها و به ایشان واگذار میشود .

اتحادیه های صنفی که با انتخاب خود اعضای صنفی مرتبط انتخاب میشوند کنترل بر نحوه عملکرد اصناف در حوزه های صدور پروانه کسب کنتر بر نحوه فعالیت و سایر موارد پیش بینی شده در قانون است .

اداره صنعت،معدن و تجارت در حوزه بازرگانی خارجی نیز برابر دستورالعمل اعلامی با ارتباط برقرار کردن با واحدهای صنعتی و تولیدی در جهت تسهیل تولیدات برای صادرات به ایشان خدمات داده و در صورت نیاز باتشکیل کلاسهای آموزشی آنها را هدایت و راهنمایی می کند.

HSEE

ارتباط با اداره

نشانی : پاکدشت، میدان شهدای گمنام، خ شهید بوربور، روبروی پمپ بنزین قدیم، پلاک 18

تلفن : 02136040507

فرم تماس

پیوندها

 

شهرک های صنعتی

tasfie_khane_7_20131014_1939473898.jpg

فرایندهای مهم

صدور معرفی نامه واگذاری زمین در شهرك های صنعتی

صدور جواز توسعه ای

تغییر نام بدون تغییر مالکیت

صدور جواز توسعه ای

بهین یاب

هماهنگ

سامانه کاداستر

Go to top